Etkinlik Programı

Şirket-i Alem 2009

Tarih: 11-12 Nisan 2009
Yer: Anadolu Üniversitesi Kongre Merkezi
Etkinlik Koordinatörü: IEEE ESOGU ve IEEE Anadolu ortak etkinliğidir.
2009 yılında ilk olarak Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi IEEE Öğrenci kolları işbirliğiyle 11-12 Nisan tarihinde Anadolu Üniversitesi Kongre Merkezinde gerçekleşen 2 Günde Şirket-i Alem adlı etkinlik başarıyla gerçekleştirildi. Etkinlikte "Gelecekte Mühendis Kariyeri" başlığı esas alınıp birçok büyük firmanın temsilcileriyle Türkiye'nin çeşitli üniversitelerinden gelen mühendislik öğrencileriyle buluşturuldu. Gelişen teknoloji ve mühendisliğe sağladığı iş alanları, şirketlerin genel yapısı, misyonu, vizyonu, iç dinamizmi, projeleri ve iş hayatına adım attığı zaman bir mühendisi bekleyen zorluklar hakkında katılımcıları aydınlatarak, geleceğini şekillendireceği konular hakkında bilgilendirildi.

Şirket-i Alem 2010

Tarih:17-18 Nisan 2010
Yer: ESOGÜ Kongre ve Kültür Merkezi
Etkinlik Koordinatörü: IEEE ESOGU ve IEEE Anadolu ortak etkinliğidir.
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi IEEE Öğrenci kolları işbirliğiyle 17-18 Nisan 2010 tarihinde Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Kongre Merkezinde ikincisi düzenlenen 2 Günde Şirket-i Alem adlı etkinlik çerçevesinde Türkiye'nin çeşitli üniversitelerinden gelen mühendislik öğrencileri ile sektörde söz sahibi firmaların temsilcileri ve kişisel gelişim uzmanları buluşturuldu. Şirket-i Alem 2010 'da birey odaklı çalışıp sektör liderleriyle buluşma seminerleri, workshoplar ve bireysel gelişim, takım çalışması hakkında paralel oturumlar gerçekleştirildi. Katılımcıların kişisel gelişimine katkıda bulunacak ve geleceğini şekillendirmesine yardımcı olacak konular hakkında sunumlar yapılıp, katılımcılara şirketlerin açtığı stantlarla şirketleri tanıma fırsatı sunuldu.

Şirket-i Alem 2011

Tarih: 23-24 Nisan 2011
Yer: ESOGÜ Kongre ve Kültür Merkezi
Etkinlik Koordinatörü: Doğukan Erdoğan - ESOGU Elektrik-Elektronik Mühendisliği.
Etkinliğimiz 22 Nisan Cuma akşamı Eskişehir'in gözde mekanlarında Nox Teras'taki açılış kokteyli ile başlamıştır. 23 Nisan Cumartesi günü açılış konuşmasının ardından M3 Works ve Ritmpark kurucusu Erdem Genç girişimcilik üzerine tecrübelerini aktardı. Daha sonra genç girişimci Mertpromosyon yöneticisi Mert Yaşar Tavşancı ve Gelişim Akademi'de Eğitim Koordinatörü Emre Urfalı'nın yaptığı sunumlar izledi. Son olarak is Yenibiriş.com'dan İnsan Kaynakları ve İş Geliştirme Uzmanı Murat Babadalı iş başvurusunda izlenmesi gereken adımları anlatan sunumuyla yer aldı. 24 Nisan Pazar günü ise ilk oturumda Türkiye Bilişim Derneği Genç İstanbul Yöneticisi ve Innovation BoxFirma Kurucusu Osman Köycü mobil uygulamalar üzerine sunumunu gerçekleştirdi. Öğle yemeğinin ardından ise etkinliğimize Fox Tv Çalar Saat program sunucusu Fatih Portakal ile gazetecilik hayatında karşılaştığı zorluklara ve Türkiye'deki güncel konulara değindik. Daha sonra ATOM Yöneticisi Emek Kepenek'in ATOM hakkındaki sunumuyla etkinliğimize son verdik.

Şirket-i Alem 2012

Tarih: 31 Mart & 1 Nisan 2012
Yer: ESOGÜ Kongre ve Kültür Merkezi
Etkinlik Koordinatörü: Muhammed Irgat - ESOGU Elektrik-Elektronik Mühendisliği
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi IEEE Öğrenci Kolları işbirliğiyle bu yıl dördüncüsünü düzenlediğimiz geleneksel 2 Günde Şirket-i Alem etkinliğimiz 31 Mart-1Nisan 2012'de gerçekleşmiştir. Geçtiğimiz yıllarda etkinliğimiz daha çok sektörde söz sahibi firmaların temsilcileri ve kişisel gelişim uzmanlarına yer verilmesine rağmen bu sene savunma sanayi ve gelişen teknolojiye daha çok ağırlık verilmiştir. Etkinliğimiz 10. IEEE Türkiye Öğrenci Kolları ve Gold Kongresi'nde "En Kurumsal Etkinlik" statüsüne layık görülmüştür. TAI (Turkısh Airline Industry), Savronik, Zivak, Gate Elektronik gibi firmaların temsilcileriyle Türkiye'nin çeşitli üniversitelerinden gelen mühendislik öğrencileriyle buluşturuldu. Ayrıca her yıl olduğu gibi teknik konular haricinde sosyal konuk olarak Kanal D sabah haberleri sunucusu İrfan Değirmenci ve ekibinin katıldığı keyifli söyleşimizle etkinliğimize son verdik.

Şirket-i Alem 2013

Tarih: 13-14 Nisan 2013
Yer: ESOGÜ Kongre ve Kültür Merkezi
Etkinlik Koordinatörü: Ahmet Taygun Namlı - ESOGU Elektrik-Elektronik Mühendisliği
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi IEEE Öğrenci Kolu olarak, 13-14 Nisan 2013'te düzenlenen 2 Günde Şirket-i Alem beşinci yılında farklı mühendislik bölümünde okuyan öğrencileri tek bir etkinlikte toplamıştır. Etkinliğimizin Filli Boya oturumunda temizlenebilen boyaların yanı sıra, Filli Boya nedir, nerede ve nasıl çalışır, hedefleri nelerdir ? soruları cevaplandı. Ardından TAI oturumunda ANKA, Hürkuş, T129 Atak Helikopteri hakkında bilgi verildi. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi öğrencilerinin düzenlediği bir etkinliğe ilk kez katılan Havelsan şirketin yapısı, misyon ve vizyonu hakkında bilgi verdi. Alp Havacılık oturumunda firmanın ürettiği ürünler ve diğer şirketlerle ortak projelerden bahsedildi. Aynı zamanda staj ve iş mülakat teknikleri, CV hazırlama gibi İnsan Kaynaklarına yönelik bilgilendirilme yapıldı. IBC Solar oturumunda ise , Konya'da Güneş Enerjisi Panelleri hakkında bilinmeyenleri anlattı. Türk Telekom ve Petkim oturumlarında da şirketlerin genel yapısı, misyon, vizyon hakkında bilgilendirme yapıp; iş ve staj imkanlarında bahsedildi.

Şirket-i Alem 2014

Tarih: 12-13 Nisan 2014
Yer: ESOGÜ Kongre ve Kültür Merkezi
Etkinlik Koordinatörü: Bahtiyar Şahin - ESOGU Elektrik-Elektronik Mühendisliği
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi IEEE Öğrenci Kolları işbirliğiyle 12-13 Nisan 2014’te altıncısını ESOGÜ Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirdiğimiz 2 Günde Şirket-i Alem etkinliğimiz, cuma akşamı 222 Park Majha’da yaptığımız kokteyl ile başladı. 12 Nisan cumartesi günü 100'ü şehir dışından olmak üzere 500 katılımcımızla sunumlarımıza Mercedes-Benz ile başladık. Öğle yemeğinin ardından Kanatlı AVM Genel Müdürü sunumunu tamamladı. Sosyal konuk olarak Eğlence Mühendisleri, Yenibiriş.com işbirliği ile işe alım ve CV hazırlama ile ilgili skeç düzenlediler. Ardından Turkcell ve Pelsan'ın sunumlarıyla birinci günü tamamladık. Ayrıca Pelsan ve Yenibiriş.com etkinlik boyunca CV topladı. 13 Nisan pazar günü ise Tüpraş ile başladığımız sunumlarımıza INGBank, Microsoft, Tictoc, Arçelik ve Ford Otosan'ın sunumlarıyla etkinliğimizi tamamladık.

Şirket-i Alem 2015

Tarih: 9-10 Mayıs 2015
Yer: ESOGÜ Kongre ve Kültür Merkezi
Etkinlik Koordinatörü: Neşe Güzel - ESOGU Endüstri Mühendisliği
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi IEEE Öğrenci Kolu olarak 9 ve10 Mayıs 2015 tarihlerinde Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezinde yedincisini gerçekleştirdiğimiz 2 Günde Şirket-i Alem etkinliğimiz, 8 Mayıs Cuma akşamı SPR PUB’da yaptığımız açılış kokteyli ile başladı. 9 Mayıs Cumartesi günü 240 katılımcımızla sunumlarımıza Altın sponsorumuz KYK Yapı Kimyasalları ile başladık. Öğle arasından sonra ki oturumlarımız Tiridi Atölye sunumuyla devam etti. Tiridi Atölye sunumunu takiben Hisarlar ve Netaş sunumlarıyla etkinliğimizin ilk gününü geride bıraktık. 10 Mayıs Pazar günü etkinliğimizin ikinci gününe Savronik sunumuyla başladık, Gümüş sponsorumuz DemirDöküm ün sunumlar sırasında ve sonrasında yaptığı çeşitli sürprizlerle etkinliğimiz daha da eğlenceli bir hal aldı. Sırasıyla Türk Telekom, Arçelik ve Anot sunumlarını geride bıraktıktan sonra katılımcılarımız KYK Yapı Kimyasalları’na ait eğitim tırı Kaşif de bir saatlik bir eğitim gördüler. Günün son oturumunda Sosyal konuğumuz Tiyatro Alegori eğlenceli bir skeçle etkinliğimizi sonlandırmış bulundu.

2009 Sponsorları
2010 Sponsorları
2011 Sponsorları
2012 Sponsorları
2013 Sponsorları
2014 Sponsorları
2015 Sponsorları

Hala aramızda yer alma şansın var

Yandaki formu doldurman yeterli