Herkes uğursuz sayı olarak bilse de 13 benim uğurlu sayımdır. Aslında ben bunu, benim uydurduğum bir uğurlu sayı olarak değil de hayatın bana “Bak, sen ne işle uğraşsan 13 sayısıyla karşılaşıyorsun” deme şekli olarak görüyorum.

Aklınıza gelebilecek her türlü işte benim karşıma hep 13 sayısı çıkmıştır (veya katları). Karşıma çıkan yerleri buraya çok detaylı bir şekilde yazmayı planlıyordum aslında ama şuan klavyenin başına geçince tüm hepsini unuttum. Ama en basitinden okul sıra numaram, telefon numaramın içerisindeki hanelerin toplamı, üniversite tercihimin sıralaması gibi uzayıp giden ve aklınıza gelebilecek her yerde, her sıralama işleminde benim karşıma hep 13 sayısı çıkmıştır.

Ayrıca benim uğur getirdiğine inandığım nokta, öyle Müslümanların için uğurlu, 1453, 571 falan bunlarla alakalı değil, herkesin uğursuz dediği sayı olduğu için buna zıt bir şey söyleyip toplumdan sıyrılıyorum, ben zıttım havası vermek de değil. Tamamen kişisel, hayatımda önemi olduğunu düşündüğüm bir sayı 13. Benim kararlarımda etkili olan bir sayıdır yani.

13 numaralı futbolculara ayrı bir ilgim var, çocukken – o pazardan aldığımız – ilk formam 13 numaraydı. Doğum günüm ayın 26’sı. İsmimden kaynaklı olarak, isim listelerinde %95 13 numaralı sıradayım. Kod yazarken hata veren satırlar hep 13 veya katı bir satırdır. Dediğim gibi daha buraya çok fazla örnek verebilirim ama şuan hiçbiri aklıma gelmiyor.

Hatta buradan evleneceğim kıza sesleniyorum. Her ayın 13’ünde benden bir evlilik tekliği bekleyebilirsin 😉 O teklifi yapacağım gün ve evlenceğimiz gün kesinlikle ayın 13’ü olacak, itiraz istemiyorum.

Şuan tarihin hiç farkında olmayarak yazıyı yazmıştım ve tarih 13 Temmuz. Artık gerisini size bırakıyorum.

Author

Genel dünya problemleri ile çok ilgili olmasa da teknolojik gelişmeleri yakından takip eden, sistemleri geliştirmek için çalışmalar yapan, bolca kod yazmaya çalışan ve öğrendiklerini paylaşmaya çalışan birisi.

Write A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.