İleri doğru gidebilmek için kendimize hedefler koymalıyız. Önümüzdeki her hedef bizi bir adım daha ileri taşır. Ben şartların elverdiği şekilde, önüme makul hedefler koyarak ilerlemeye çalışıyorum. Geçen sene yazdığım gibi bu sene ve bundan sonraki senelerde de yıllık hedeflerimi yazacağım ve sene sonunda kendimi kontrol edeceğim, acaba hedeflerim ulaşılabilir mi ve ben bu hedeflere ulaşabilmiş miyim?

Geçen sene bu hedef listesi konusunda %50’lik bir başarı oranı yakaladım. Bu bence oldukça az bir oran, gönül isterdi ki daha üstüne çıkabileyim ama darısı inşallah bu yıla. Bu sene de makul hedeflerim olduğunu söylemek istiyorum. Hedef listemden sonra da önümüzdeki senelerde yapmak istediklerimi de paylaşacağım.

2017 yılı hedeflerim:

  • Seneyi alttan ders bırakmadan bitirmek
  • İstediğim şirketlerin birisinde yaz stajı yapabilmek
  • Yazıcıyı geliştirerek stabil bir hale getirmek
  • Programlama ve elektronik anlamda kendimi çok daha fazla geliştirmek
  • Verdiğim eğitimlerle kendini geliştiren arkadaşlarla birlikte bir proje çıkartmak
  • Front-end geliştirme yaptığım çalışmaları artırmak ve bunları paylaşmak
  • Güzel sözlerin paylaşıldığı bir site – uygulama yapmak
  • En az 10 kitap okumak (1 tanesi bitmek üzere)
  • 83 kiloda seneyi bitirmek
  • Ve tabiki yine ehliyet almak

Bu sefer biraz daha makul şeyler geçiriyorum içimden. Bu hedeflerimi yapamamak için hiçbir sebebim yok. Bunların hepsini başarabilirim ve umarım da başaracağım. 2017 isteklerim arasında ise bir anda karşıma çıkan ve aklıma karıştıran Erasmus Staj Hareketliliği var. Şu anda bile şirketleri araştırmaya devam ediyorum. Hem dil, hem de bir şeyleri daha iyi öğrenebilme açısından yurtdışındaki start-up’ları inceliyorum. Tabiki benim istediğim alan üzerine Avrupa’daki şirket sayısı Amerika’daki şirket sayısından çok çok az olduğu için biraz zorluk çekiyorum. Ama umarım çalışılabilecek, maddi şekilde beni zorlamayacak bir şehirde olan ve işi adam akıllı öğrenebileceğim bir şirket bulup orada staj yapma ihtimali bulabilirim. Şu sıralar en ön sıralardan Avusturya var, oradaki şirketleri yakın mercek altına almış durumdayım. Gönül ister ki bir Almanya, bir Münich olsun ama yılmak yok, araştırmaya devam. Belli mi olur, bir bakarsınız oradan bir şirket ayarlayabilirim.

2017 sonu, 2018 başında tekrar bu yazımı etiketleyerek yazacağım “2017 yılım nasıl geçti?” yazımda görüşmek üzere 🙂

Author

Genel dünya problemleri ile çok ilgili olmasa da teknolojik gelişmeleri yakından takip eden, sistemleri geliştirmek için çalışmalar yapan, bolca kod yazmaya çalışan ve öğrendiklerini paylaşmaya çalışan birisi.

Write A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: