eskcape gameDaha önce duydunuz mu, oynadınız mı bilmiyorum ama arkadaş grubuyla yapılabilecek çok eğlenceli bir aktiviye olduğunu söyleyebilirim. Hele bir de şifreleri çözebilirseniz oldukça zevkli ve heyecan verici.

Öncelikle başlığa bakıp da “Bu çocuk hazırlık okuyor ‘escape’ kelimesinin yazılışını bilmiyor” falan demeyin. Eskişehir’de bulunan kaçış evinin ismi ESKcape Game olduğu için o şekilde yazdım.

5 kişilik arkadaş grubumuzla saat 22:30 seansına gittik. Oyun 3 katlı bir binada oynanıyor ve zemin katta kapı dışında bekliyorsunuz, yukarıdaki bir diyafon sayesinde sizle iletişime geçiyorlar ve kapı açılır açılmaz zemin kattan başlıyorsunuz. Duvarlarda, kitaplarda, kutularda, dolaplarda, nesnelerde çeşitli ipuçları var ve onları adım adım bularak evden kaçmaya çalışıyorsunuz.

Şifreler birbiriyle bağlantılı, kısmen zor diyebileceğimiz şeyler. Aslında oyunu bitirince ne kadar da basitmiş diyorsunuz ama oynarken öyle olmuyor işte. Şimdi burda daha fazla spoiler vermeyeyim, oynamak isteyen olur falan tadı kaçmasın olayın.

Biz tam olarak şifrelerin tamamını kendimiz çözemedik. İçerideyken size yardım ediyorlar. Bence en zor olanı evden çıkmak için olan son şifreydi ve onu da ben çözdüm ve çıktım – ne kadar da şifre bulucu bir çocuk –

Oyunu bize sunan kişiler gerçekten ince ayrıntıları bile düşünerek yapmışlar bu işlemleri. Hepsinin ellerine sağlık diyorum ve en kısa zamanda 2. oyun olan “Klinik”e geleceğimizi söylemek istiyorum.

Author

Genel dünya problemleri ile çok ilgili olmasa da teknolojik gelişmeleri yakından takip eden, sistemleri geliştirmek için çalışmalar yapan, bolca kod yazmaya çalışan ve öğrendiklerini paylaşmaya çalışan birisi.

1 Comment

Write A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.