Sen ne güzel aktörsün Tom Cruise. Sinemaya gitmeyeli 1.5 aylık bir süre falan oldu ama bu araya değecek bir film ile araya son verdim. Son 2 filmini de sinemada izlemiştim ve bu filmini de sinemadayken kaçırmadım ve gittim izledim.

Ethan Hunt gene başını belalardan belalara sokuyor ve gerek arkadaşları gerekse kendisine yardım etmek isteyenler onun arkasını topluyor ve Bingo! yine mutlu son 🙂

Bu severki filmi biraz daha sevmemi sağlayan neden, Ethan’ın düşmanını birazcık Sherlock Holmes’deki James Moriarty’ye benzetmiş olmamdı. Müthiş bir ajan zekasıyla olayları kurgulayıp, adım adım yerine getirmesi falan kafamda bu benzerliği oluşturdu. Tek farkı, Lane’in ekibi Moriarty’e göre biraz daha yetersizdi.

Aksiyon dediğiniz zaman zaten ilk akla Görevimiz Tehlike ya da Cehennem Melekleri serileri gelir ve bu seferde hiç bir saniyesinde aksiyon durmadı, devamlı olarak bir kavga, dövüş, yarış vardı.

Benim bu seriyi sevmemdeki en büyük nedenlerden birisi de takibi filmin o can alıcı müziğiydi. Film bittiği zaman farkettim ki gerçekten o müziği özlemişim.

Author

Genel dünya problemleri ile çok ilgili olmasa da teknolojik gelişmeleri yakından takip eden, sistemleri geliştirmek için çalışmalar yapan, bolca kod yazmaya çalışan ve öğrendiklerini paylaşmaya çalışan birisi.

Write A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.