Etkinliklere tam gaz devam ediyorum. Bu hafta benim alanımı çok yakından ilgilendirmese de ilerde düşündüğüm bir projem hakkımda daha ayrıntılı bilgiler alabileceğimi düşündüğüm için katıldığım Hezarfen Havacılık Günleri etkinliğine katıldım. Yıllardır düzenlenen, kapsamlı, kurumsal bir etkinlikti. Farklı şehirlerden oldukça fazla insanın katılımıyla gerçekleşti.

Kayıt ve içeri girişte başlayan kurumsallık ve profesyonellik oturumlar sırasında da devam etti. Her şey belirli bir düzen içerisindeydi. Arada sırada aksaklıklar yaşandı ama genel itibari ile çok güzel geçti. Etkinlik 2 gün gerçekleşti ve benim asıl amacım NASA ile gerçekleştirilecek e-konferans ve Ali İsmet Öztürk‘ün yapacağı konuşmaydı. Diğer oturumlar daha çok havacılık alanında ilerlemek isteyenlere yönelik gibi geldi bana o yüzden çok fazla sarmadı beni.

Ali İsmet Öztürk ile yapılan sohbet son derece güzeldi. Bize yaşadığı zorlukları ve neden akrobasi pilotluğunu seçtiğini ve bunun gibi daha bir çok şeyi anlattı. Aynı sahneyi paylaştığı yabancı bir pilot arkadaşı daha vardı (ismini şuan hatırlamıyorum), o ise çok sempatikti ve o da bize pilotluğunu anlattı. Ayrıca yaptığı espirilerle de tüm salonu güldürdü. Onun konuşmasından sonra anladım ki hazırlık okumanın bana çok faydası olmuş, çünkü anlattıklarının %90-95’ini direk anladım.

İki günde de açılış konuşmalarına yetişemesem de diğer oturumlara girerek bir sertifika almaya hak kazandım. Bu etkinliğin bana sadece havacılık alanıyla ilgili terimleri tanımam da ve şirketler hakkında bilgi almam da yardımcı olduğunu düşünüyorum ama ilgilenen, bu bölümü okuyan arkadaşlar için eminim ki çok güzel bir etkinlik olmuştur, çünkü gerçekten oldukça kapsamlı bir etkinlikti.

Yakında yeni etkinliklerle ilgili yazımlarla tekrar burdayım 😉

Author

Genel dünya problemleri ile çok ilgili olmasa da teknolojik gelişmeleri yakından takip eden, sistemleri geliştirmek için çalışmalar yapan, bolca kod yazmaya çalışan ve öğrendiklerini paylaşmaya çalışan birisi.

Write A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.