Herkesin hayatında hiçbir şeye değişmem dediği insanlar vardır. Bunların en başında tabiki ailelerimiz gelir, onun için onları buraya yazmayacağım.

Sanırım biraz arkadaşçıl olduğumdan dolayı ve okulu farklı şehirde okumuş olmamdan dolayı oldukça fazla arkadaşım var.

Görkem Çolak

Görkem benim çocukluk arkadaşım. Gözümüzü ilk açtığımız andan beri birlikteyiz, hiç bir zaman kopmadık, bu saatten sonra da kopmayız zaten. Ailelerimiz aynı gibi, benim annem onun ikinci annesi onun annesi benim ikinci annemdir. Birazdan aşağıya doğru uzayacak olan kardeşlerimin listesinin başında yer alır.

Oğulcan Kaçar

Arkadaş çevremin playboyu. Birbirimize ne kadar zıt olsak da birbirimizi tamamlıyoruz resmen. Tek ortak noktamız Dörtyollu olmamız. Bana kız tavlama taktiklerini öğretse iyi çocuk aslında.

Meryemay Pekel

Dörtyol’daki nadir kız arkadaşlarımdandır. Hayatı boyunca hiç durmadan dedikodu yapabilecek bir kapasiteye sahiptir. Her türlü derdimi tasamı dinler çözüm bulmaya çalışır, böyle geçinip gideriz. Bu yazıyı yazarken Görkem tarafından Meryemay’ın gitar çalan fotoğraflarıda geliyor telefonuma 🙂

Tayyib Öksüz

Benimle kafa olarak en çok uyuşan insan. Çocukluktan beri hep birlikteymişiz ama birbirimizden haberimiz yokmuş, biraz ilginç ama gerçek. Evlerimiz yanyana olduğu için her şeyimizi birlikte yapıyorduk ve artık kendisinin ciğerini biliyorum. Hatta konuşmalarımızda sürekli aynı anda aynı şeyleri söyleyip duruyoruz. Ufak tefektir ama adam resmen yetenek için doğmuş. Futbol ve masa tenisini onun kadar iyi oynayan birisini canlı olarak izlemedim daha, ayrıca yeni yeni müziğe atıldı ve gitarı da çok iyi çalıyor. Kızlar havada kapın bu genci 😉

Altan Karakaş

Muhabbetini saatlerce dinleyeceğim ve hiçbir şekilde bundan usanmayacağım tek insan olabilir. Altan benim idolümdür zaten, “mükemmel insan” teriminin sözlük karşılığıdır. Daha ne yazayım bilemedim. Son olarak Altan olmasa liseden mezun olamayacağım notunu da buraya eklemek istiyorum..

Ezgi Güzelce

En değer verdiğim insanlar arasında en üstlere oynar. Lisede iken beni çekebilen, bana dayanabilen ilk insan. Benim şuan birazcık rahat konuşabilmeme neden olacak özgüveni bana veren kişi. Gerçi şu aralar dersler falan diyip beni fazla takmıyor ama olsun, bendeki yeri her zaman ayrıdır onun.

S. Burak Çoban

Benden iki yaş büyük, normalde abilik taslaması gerekir ama bana sürekli olarak yol gösteren kardeşimdir kendisi. Daha ondan öğrenmem gereken çok şey var. Hayatıma nasıl yön vereceğim hakkında bir sorunum olduğu zaman ilk aradığım insan.

M. Said Yıldız

Sessiz, sakin ama bir o kadar da eğlenceli, muzip, cemaat mensubu kardeşim 😀 Lisedeyken birlikte Cenk’e sürekli laf atıp, şaka yapıp dayağı hem birlikte yediğim insan. Ama geçmiş olsun kendisine çünkü fanatik Beşiktaş’lıdır. 20 yaşında kalp krizi geçirme riski var o yüzden.

G. Gizem Genç

Konuşurken en rahat konuştuğum kız diyebilirim. Arada sırada sabahlara kadar konuşup hiç sıkılmayız, yani en azından ben sıkılmam 🙂 Benim sorunum olursa o koşar, onun sorunu olursa ben koşarım. 19 yaşında, Ege’de inşaat mühendisliği okuyor ve taliplerini bekliyor.

R. Bahadır Katipoğlu

Aslında ilkokuldan beri tanışıyoruz ama samimi olmamız lise başlarında oldu. Sonra da nerdeyse her şeyi birlikte yaptık. Düzenli, çalışkan ve bıyık bırakıp yan flüt çalmasını istediğimiz insan 😀

Habip Kuş

Ömrü boyunca cebinde parası olmamış, hep bizden geçinen ama sevgilisine vereceği hediyeyi içine koymak için 30 lirayı bir kutuya veren insan. Üniversiteye geçince değişir dedik ama hala aynı. Nickname: Mart Kedisi

Merve Mandal

Merve benim 1. sınıftan beri arkadaşım, onun yeri bende apayrı. Hep tatlı bir çekişme içindeydik onla. Ortaokulda bir ara ayrıldık ama lisede kader gene buluşturdu bizi. Son yıllarda rekabette beni ezip geçse de severim kendisini.

Bu listeye eklemem gereken daha çok arkadaşım var biliyorum ama şuan açım ve aklıma gelenleri yazıyorum. Daha sonra tekrar düzenleyip ekleme yapacağım

Author

Genel dünya problemleri ile çok ilgili olmasa da teknolojik gelişmeleri yakından takip eden, sistemleri geliştirmek için çalışmalar yapan, bolca kod yazmaya çalışan ve öğrendiklerini paylaşmaya çalışan birisi.

Write A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: