Hala izlememiş olan varsa okumasın, gitsin bir mağaraya falan girip orda yaşasın. Seri 7 film oldu ve kesinlikle en iyisiydi. Artık biraz hızlıdan çok öfkeli yolunda ilerleyen bir seri olmaya da başladı. Ama olsun biz aksiyonu daha çok seviyoruz.

Filmin çekimi sırasında hayatını kaybeden Paul Walker‘ın yerine kardeşi oynamıştı ve o da abisi kadar güzel bir oyunculuk çıkartmış. Zaten diğerlerini söylemeye bile gerek yok ama en merak ettiğim nokta Jason Statham‘ın oyunculuğu, rolü ve nasıl dahil olacağıydı. Mükemmel bir bağlantı ile dahil oldu ve her filminde olduğu gibi gene olağanüstü bir oyunculuk sergileyerek bize seyir zevki yaşattı.

Filmdeki sahneleri her izleyenin dediği gibi abartı sahneler çok fazlaydı ama bunlarda tadı, tuzuydu resmen. Hatta filmden çıkınca arkadaşlarımızla, uçaktan paraşütle atlayan arabaları tartışmak yerine demir levyeyle surata vurulmasına rağmen hiçbir şey olmamasını tartışıyorduk.

Başta da dediğim gibi serinin en iyi filmiydi. Yarış açısından bakılacak olursa 1 dakika yarış varsa 15 dakika savaş, vurma, kırma vardı. Biraz öfkeli yönünün ağır bastığı bir film olmuş.

Filmin sonunda 8. filmin sinyali verildi. 1-2 yıl içerisinde yeni filmi izleyebileceğiz. Son olarak filmin sonundaki sahne eminim ki herkesi duygulandırmıştır. Paul Walker anısına çekilen bir sahne vardı ve duygulandırdı beni.

Author

Genel dünya problemleri ile çok ilgili olmasa da teknolojik gelişmeleri yakından takip eden, sistemleri geliştirmek için çalışmalar yapan, bolca kod yazmaya çalışan ve öğrendiklerini paylaşmaya çalışan birisi.

Write A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: