Efsane filmler serisinin son filmi. Star Wars‘u izleyeli çok uzun zaman olmadı ve daha önce izleyen arkadaşlarım önce 4-5-6 sonra 1-2-3. filmlerini izlemem gerektiğini söylemişlerdi, aynı hava hikayesi aynı olsa da farklı isimlerle yayınlanan Hobbit ve Yüzüklerin Efendisi filmleri için de geçerli.

Yüzüklerin Efendisi‘ni izlemeyen gitsin camdan atlasın zaten. Bu efsane filmdeki yüzüğün nasıl Bilbo‘nun eline geçtiğini ve onu herkesten nasıl zorluklarla sakladığını anlatan film serisinin son filmi olan “Beş Ordunun Savaşı” benim beklentilerimi son derece karşıladı. Çıktığı ilk 3-4 gün şehirdeki sinemalarda boş yer bulamadığım için izlemem biraz geç zamana kaldı.

Filme girmeden yapılan yorumları okudum-dinledim ama bir çok insanın beklentisini karşılamamıştı. Hatta bazı karakterlerin nasıl öldüğünü bile göstermiyorlarmış ama ölüyormuş tarzında yorumlar da duydum ama öyle bir şey yok. Her şey gayet açık ve düzenli bir şekilde ilerliyor. Filmdeki savaş sahneleri iyiydi. Her hangi bir mantık hatası oluşturabilecek bir durum fark edemedim ben.

Tek sorunlu yanı süresi ve 3D olmasıydı. Gözlüklerimizi aldık taktık ama tek 3D kısım kar yağarken biraz üzerine doğru geliyordu. Süre konusunda ise 2 buçuk saat civarıydı (Cinemaximum‘un lanet reklamlarıyla biz içerde 3 saat 15 dakika dursak da) ama diğer filmlerle kıyaslanınca çok çok az bir süre olarak geldi bana, “Kralın Dönüşü” filminin kesilmemiş versiyonunun 4 buçuk saat olduğunu göz önüne alırsak oldukça kısa olmuş.

Velhasıl, film güzeldi kesinlikle gidin izleyin. Serinin son filmi olmasının kötü yanı ise sonunun nasıl biteceğini biraz da olsa bilmeniz.

Author

Genel dünya problemleri ile çok ilgili olmasa da teknolojik gelişmeleri yakından takip eden, sistemleri geliştirmek için çalışmalar yapan, bolca kod yazmaya çalışan ve öğrendiklerini paylaşmaya çalışan birisi.

Write A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: