Arkadaşlarla evde muhabbet ederken birden korku hikayelerinden başladık ve sonumuz tabiki bir film oldu. Ben çok daha önceden izlemiştim IndisiousRuhlar Bölgesi serisini ama o an konu astral seyahate falan kaymıştı ve bizde izleyelim dedik. Tam olarak bir korku filmi denemez çünkü korku filmi dediğin zaman bizim filmlerimizin eline kimse su dökemez, hele biraz da inanıyorsanız Türk korku filmleri 1 numaradır bu konuda.

Filmler daha çok gerilim ağırlıklı, oldukça fazla bir geriyor insanı. Astral seyahat olayını daha önce duyduysanız, araştırdıysanız daha çok ilginizi çekeceğine eminim çünkü filmin asıl konusu astral seyahat. İlk filmde ailenin büyük çocuğu astral seyahat yaparken ruhu tekrardan vücuduna gelemiyor ve o ruhun tekrar bedeni bulmasını sağlıyorlar. Şimdi burda biraz daha ayrıntıya girecek olsam bir tadı kalmayacak ama film öyle bir yerde bitiyor ki hemen ardından 2. filmi açmadan edemiyorsunuz. (Biz farklı bir günde izledik ama öyle yani)

2. filmde ise mükemmel bir kurgu var ve o kurkuyu gerilim ve korkuyla birleştirmişler ve çok da iyi olmuş. Sırf kurgusu için bile izlemeye değer yani o derece. Filmi izlerken ruhlar alemine gidilen sahneler biraz salakça olmuş, bunu izlerseniz siz de söyleyeceksiniz ama 10 dakikalık bir kısım falan orada geçiyor onun dışında iki film de gerçekten oldukça güzel gerilim filmleri. Gerilim diyince silah, kavga, dövüş falan gelmesin aklınıza korku ile gerilim yaptırıyorlar, güzel yani.

Velhasıl, korku seven varsa kesinlikle izlesin bol bol gerilir, korkar sever yani filmi. Ama gidipte gündüz saat 4’de hoparlörden ses gelirken izlemeyin, gece 1-2 de kulaklıkla izleyin, sonra da hadi olabiliyorsa iyi geceler size 🙂

Author

Genel dünya problemleri ile çok ilgili olmasa da teknolojik gelişmeleri yakından takip eden, sistemleri geliştirmek için çalışmalar yapan, bolca kod yazmaya çalışan ve öğrendiklerini paylaşmaya çalışan birisi.

Write A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: