Kitapsever biriyseniz bu kitabın adını duymamınız imkansız. Benim pek kitapsever biri olduğum söylenemez ama ben de kardeşimden okuduğu için dolaylı yoldan da olsa kitabın adını duymuştum. Kardeşim okuduktan sonra çok beğendiğini ve güldüğünü söylemişti ama ben pek takmamıştım. Hakikaten de öyleymiş.

Kitabı okumadan filme giden insanlardanım. Başrolün odasının kapısında yazılı olan söz benim için yazılmış diyebilirim. Hiçbir zaman bir filmin kitabından daha iyi olduğunu söylemedim ama bana görsellik daha çok hitap ettiği için filmleri tercih ediyorum diyebilirim. Filmde kitap okumayanları iğneleyen 1-2 duvar kağıdı falan da vardı, dikkatimden kaçmadı. Ayrıca ikinci kitabın (Kocan Kadar Konuş 2 – Diriliş) afişide gözden kaçmıyordu.

Ezgi Mola, benim gözümde hep Efsun karakteriyle tamamen bütünleşik bir insandı zaten. Bu rolü ondan başkası kesinlikle bu kadar güzel ve doğal oynayamazdı. Murat Yıldırım da güzel bir oyunculuk sergilemiş ama gene bir nokta dikkatimi çekti. Lise yıllarına dönmelerine rağmen Murat‘ın sakallar değişmiyordu sadece üniforma giyip liseli oluyordu. Bunu gözden kaçırılmış bir nokta olarak gördüm.

Türk kızının, neler yaptığını, bir mesajının kaç kişi tarafından organize edilerek atıldığını, bir buluşmaya hazırlanırken kaç kişinin elinden geçtiğini, atacağı tripleri, yaptığı hareketlerden sonra bizim atmamız gereken tripleri falan öğrenmiş oldum ben de. O yüzden bu filmin aklımın ucunda hep bir yeri olacak. Yaz tatilinde kitabını da okuyacağım.

İkinci kitabını da D&R üzerinden, eve sipariş ettim. İçine de küçük bir hediye notu ekleyerek kardeşime küçük bir süpriz yapmak istedim. Yarın akşam Özdilek AVM‘ye gelecek olan film oyuncularını da görmeye gideceğim. Ama şuan kitabı sipariş ettiğime pişmanım. Keşke kitabı imzalatıp gönderseydim..

Author

Genel dünya problemleri ile çok ilgili olmasa da teknolojik gelişmeleri yakından takip eden, sistemleri geliştirmek için çalışmalar yapan, bolca kod yazmaya çalışan ve öğrendiklerini paylaşmaya çalışan birisi.

Write A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.