Şimdi yazacaklarim toplam 12 saat içerisinde yaşandı, öyle uzun bir zaman dilimi falan değil yani şimdiden haberiniz olsun.

Bugün vizem vardı, sabah uyanmak için 6 alarm kurdum ve ilk 5 alarmı duymayıp son alarma uyandım ve yetişmem gereken son tramvaya zorla yeyetişip gidip vizeme girdim. İyi de geçti. Normalde 11:30 da bitmesi gereken vizem 10:15 de bitti. Benim de bugün 14:50 Ankara trenine biletim vardı. Sınav erken bitince hemen TCDD müşteri hizmetlerini aradım 10:55 treninde yer olup olmadığını ve biletimi erkene aldırıp aldıramayacağımı sordum. Yer var, aldırabilirsiniz dediler. Tren garının yakından geçen tramvayı beklemem gerekiyordu, bende beklemedim, aktarma yaparım dedim. 20 dakikada falan aktarma yapacağım yere geldim ama 3-4 dakika diğer tramvay gelmedi. Ben de başladım koşmaya. Koşa koşa 10:52’de gardaydım ve gişedeki kadın sistemin kapandığını söyledi. Bileti bir sonraki 13:23 trenine aldirip geri döndüm mecburen.

13:23 de perondaydım ve bir önce tren (10:55) yolda arızalanmış ve 2 saattir bakım yapılıyormuş. Benim trenim yolda başka tren olduğu için saat 13:59 da geldi. Bindim geldim Ankara’ya. Burda buluşacağım arkadaşlarım ben nerdeyse 1 saat gecikmeme rağmen gelmemislerdi bir de onları bekledim. Yedik, içtik, eğlendik, benim “Kazan” ilçesine gitmem gerekiyordu. Dolmuş durağına gittiğimde çok dolu bir otobüs vardı ama ben “Neyse ya diğeri boş olur ona binerim” diyip 25 dakika otobüs bekledim.

Ankara - Kazan Kaza

Müzik dinleyerek yolda giderken birden durduk, herkes hareketlendi falan bir şeyler oldu. Yola bir baktım, otoban yön tabelasını damperi açık bir kamyon yola devirmiş. 2 saate yakın süre onun kalkmasını bekledik ve şu an nihayet evdeyim.

Güler misin ağlar mısın?

Author

Genel dünya problemleri ile çok ilgili olmasa da teknolojik gelişmeleri yakından takip eden, sistemleri geliştirmek için çalışmalar yapan, bolca kod yazmaya çalışan ve öğrendiklerini paylaşmaya çalışan birisi.

Write A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: