star-wars-the-force-awakens2 gün önce izledim ama yazısını daha yeni yazabiliyorum. Efsane seri yeni filmiyle devam ediyor. Filmi ısrarla izlemeyenler, ben bunu izlemem diyenler varken, ben milyonlarca fanı olan seriyi çok severek izlemeye devam ediyorum. Yüzüklerin Efendisi, Star Wars, Harry Potter, bu üç seri de bence efsane filmler.

Star Wars: Güç Uyanıyor serinin 7.filmi ve devam filmi olarak çıktı. Ana karakterler çok yaşlandığı için yeni başrollerde farklı isimler tercih edilmiş ama tabiki eski başrolleri de silip atmamışlar, hikaye kaldığı yerden devam ediyor. Fragmanlarıyla beklentiyi oldukça yükselmişlerdi ve öyle de oldu.

Filmde yeni bir Jedi doğuyor ve karanlık tarafla savaşmaya başlıyor. Aslında filmin konusu Luke Skywalker’ı bulmak üzerine. Luke’u bulmaya çalışan Jedi adayının yaşadıklarını anlatarak ilerliyor. Filmi izlemeden önce çok güzel bir spoiler yemiştim ama keşke yemeseydim, daha yaşayarak izleyebilirdim filmi. R2-D2 yerine yeni robotumuz BB-8 olmuş ve oldukça tatlı bir karakter. Yeni karanlık liderini de beğenmedim açıkcası. Darth Vader gibi bir karakterden sonra olmamış bence, izleyince hak verirsiniz zaten.

Film hakkında spoiler vermeden yazı yazabilmek için elimden geleni yaptım, daha fazla da devam edemiyorum 🙂

Siz de spoiler yemeden bir an önce gidip izleyin.

Author

Genel dünya problemleri ile çok ilgili olmasa da teknolojik gelişmeleri yakından takip eden, sistemleri geliştirmek için çalışmalar yapan, bolca kod yazmaya çalışan ve öğrendiklerini paylaşmaya çalışan birisi.

Write A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.