Bu aralar çok fazla boş zamanım olduğu için kendimi dizilere, filmlere vurdum. Aşağıya yazacağım liste çok uzun olacak, bu çocuk bunları nasıl izliyor demeyin, aşırı işsizim bu aralar ve bu listenin tamamını aktif olarak takip ediyorum. Burada şuan izlemekte olduğum diziler yer alıyor. Daha önce izlediğim dizilere ulaşmak için Dizilab Profilime bakabilirsiniz.

1. Constantine

Filmini izleyenler bu dizinin nasıl olacağını tahmin ediyordur. Ben de filmini çok beğendiğim için başladım ama dizideki karakter sigara kullanmadığı için bana bir tık düşük geldi. Sigara Constantine ile özdeşleşmiş bir şeydi. Dizinin içeriği ise bu dünya ile öbür dünya arasında geçişler yapmaya çalışan ruhlar var ve John Constantine ise bir ruh çıkarıcı. Onun maceralarını anlatıyor.

2. Da Vinci’s Demons

İlk çıktığı zaman bölümlerini hafta hafta takip etmiştim ama ilk sezon ile ikinci sezon arası biraz uzun olunca kaçırmıştım. Şimdi tekrardan başladım ve 2. Sezon 4. Bölümdeyim şuan. Dizinin adından da anlaşılacağı gibi Leonardo Da Vinci’nin yaşamıyla, zekasıyla özdeşleşen olaylar gerçekleşiyor.

3. Scorpion

Walter O’Brien‘ın hayatından esinlenerek hazırlanmış, gerçeklik payı taşıyan ve bir grup üstün zekalı insanın birlikte bir şirket kurarak modern çağ tehditlerine karşı çözümler üretmeye çalıştığı bir dizi. Eğer biraz bilgisayar sistemlerine ilginiz varsa eminim siz de zevk alacaksınızdır.

4. The Flash

Babamların zamanından kalma bir çizgi roman karakterinin diziye dönüşmüş halidir. Kötü sonuçlanan bir deney sonucunda özel bir hız gücüne sahip olan ve diğer özel güçlü ve kötü niyetli rakiplerle savaşan bir karakterin dizisi. Beni hafiften sardı gibi ama ilerde konu nasıl değişir bilmiyorum, şimdi izliyoruz bakalım.

5. Forever

Şu anda izleyip de en zevk aldığım dizidir. Şimdilik ölümsüz ve aynı zamanda ölünce geri doğan bir adamın yaşantısıyla ilgili güzel, hafif Sherlock tadı aldığım bir dizi. Tavsiyemdir.

6. Hannibal

Geçtiğimiz yaz bir gazla izlemeye başlayıp 2 günde ilk sezonu bitirip ikinci sezona başlamıştım ama araya okul işleri girince kaynadı gitti ve şu an tekrar başladım izlemeye. Hannibal, bildiğiniz gibi psikopat bir piskolog ve onun güzel-iğrenç maceralarını anlatıyor. Özellikle insan ciğeri yerken bir lokma da bana verse diyor insan 😉

7. Revolution

Geliştirilen bir sistem ile tüm dünyadaki elektriği bir anda yok ediyor ve dünyadaki düzen değişiyor. Ardından tekrar elektrik güçlü insanların eline geçince denge çok daha başka bir yere gidiyor. Bir elektrik elektronik mühendisi adayı olarak izlemekten zevk alıyorum.

8. Gotham

Gotham, Batman ile tamamen özdeşleşmiş bir isim. Ama dizimizde henüz Batman karakteri yok, ona yardım eden polis memurunun hikayesini anlatıyor, bariz bir şekilde olmasa da Joker‘in nasıl Joker olduğunu falan anlatıyor. İlerde ne olur bilmiyorum ama kısmen sıkıcı ama güzel ilerliyor.

9. Breaking Bad

Dünya çapındaki ratingi çok yüksek ve izleyen herkes tarafından da beğenilen bir dizi. Bir kimya öğretmeninin kanser olduğunu öğrendikten sonra ailesine bir şeyler bırakabilmek için kötü yola düşmesini eğlenceli, biraz dramatik ve biraz bilimsel bir şekilde anlatıyor.

10. The Big Bang Theory

How i met your mother?“dan sonra izlediğim en komik dizi. Bir grup – aşırı zeki – arkadaşın hayatlarını anlatıyor. Şimdilik çok güzel gidiyor, “Sonunda yaradılış teorisini kanıtlayabilecekler mi?”, merakı ile izliyorum diziyi 🙂

Author

Genel dünya problemleri ile çok ilgili olmasa da teknolojik gelişmeleri yakından takip eden, sistemleri geliştirmek için çalışmalar yapan, bolca kod yazmaya çalışan ve öğrendiklerini paylaşmaya çalışan birisi.

Write A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: