Artık herkes akıllı telefon kullanıyor. Ben de bu yazıda telefonumda kullandığım uygulamaları yazacağım. Telefonum HTC One (M7) ve Android işletim sistemine sahip. Aşağıda telefon ile standart olarak gelen Google uygulamalarına yer vermeyi düşünmüyorum ama o uygulamaların hepsini aktif olarak kullanıyorum.

1. Airdroid

En çok kullandığım uygulamalardan bir tanesi. Ağ üzerinden veri aktarımı sağlıyor. Bilgisayardan müzikleri, resimleri, videoları telefona atmak istediğim zaman USB üzerinden bunu yapmak yerine kablosuz ağ üzerinden yapmamı sağlıyor. Her seferinden USB kablosunu kim arayıp da bulacak değil mi? 🙂 Bir üyelik sistemi ile çalışıyor ve üye olduktan sonra online olarak aktarımı yapabiliyorsunuz.

2. Clean Master

Aslında çok işe yaradığını düşünmediğim bir uygulama Clean Master. Asıl amacı temizlik işlemlerini rahatlıkla yapabilmek. RAM boşaltımı yaparak telefonu biraz rahatlatıyor. Arkaplanda çalışan uygulamaları kontrol edebiliyor. Ama telefona zararı olduğu yönünde de bir kaç yazı okumuştum o yüzden sürekli kullanmıyorum, arada sırada lazım oluyor.

3. Dropbox

Dosya yedekleme sistemi. Telefonunuzdaki dosyaları, resimleri, videoları yedeklemenize yarıyor. Dropbox‘ın yanında Google Drive ve HTC Yedekleme Servisini de kullanıyorum. Tüm telefonumu farklı farklı servislerde yedekleyerek bir şekilde garantiye alıyorum 🙂

4. InstaSize

Instagram‘a atılacak olan fotoğraflar bazen 1:1 boyutta olmuyor ve ben de o boyut ayarlama işlemi kolay bir şekilde bu uygulama ile yapıyorum.

5. İşCep ve Ziraat Mobil

İş Bankası ve Ziraat Bankası kartları kullanıyorum ve onlarla ilgili işlemleri kolay bir şekilde yapabilmek için bu uygulamaları kullanıyorum.

6. HTC Müzik

Google Play Music‘de yüklü ancak onu kullanmak yerine çok daha kullanışlı olan HTC‘nin kendi müzik uygulamasını kullanıyorum.

7. MX Player

Yabancı dizileri telefonda, yatarak izlemeyi daha çok seviyorum ve o yüzden telefona atıp MX Player üzerinden izliyorum. Codec problemi yok – belki yoktur bile tam bilmiyorum – diyebileceğim kadar az. Altyazı ekleme, çıkartma, kayan altyazıyı düzeltme işlemlerini kolaylıkla yapabilirsiniz.

8. POLARIS Office 5

Office dosyalarını çok rahat ve kolay bir şekilde önizlemenize yarıyor.

9. RAR

WinRAR dosyalarını kontrol etmek için kullandığım araç. Çok rahat ve kolay bir kullanımı var, eğer ihtiyaç duyarsanız kesinlikle bunu kullanın derim.

10. RePost

Instagram‘da bir başkasının gönderdiği fotoğrafı kendi profilinde paylaşmak istiyorsan ya tekrar kendin yükleyeceksiniz ya da RePost ile tek tıklama ile bu işlemi gerçekleştireceksiniz.

11. Skype

Yılların MSN‘inin yerine geçen mesajlaşma, görüntülü görüşme uygulaması. Sıklıkla kullanıyorum, ailemle, arkadaşlarımla görüşmede çok kolaylık sağlıyor.

12. Sosyal Medya Uygulamaları

 • Facebook
 • Twitter
 • Whatsapp
 • Vine
 • Snapchat
 • Swarm
 • Instagram

13. Oyunlar

 • FIFA 15 Ultimate Team
 • Can Knockdown
 • Online Soccer Manager
 • Retry

Author

Genel dünya problemleri ile çok ilgili olmasa da teknolojik gelişmeleri yakından takip eden, sistemleri geliştirmek için çalışmalar yapan, bolca kod yazmaya çalışan ve öğrendiklerini paylaşmaya çalışan birisi.

Write A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: