Bu filmin benim için yeri çok ayrı. Tamamını ingilizce alt yazılı izlediğim ilk film kendileri. Çok güzel bir dil kullanılıyor, orta düzey ingilizcesi olanların hiç sorun yaşamadan izleyebileceği bir film. Neyse benim için önemini geçelim.

Filmdeki konunun akışına göre 3 veya 4 yerde “Tamam burda bitecek artık” dedim ama birden bir şeyler oldu ve film devam etti. Sürükledi götürdü sonuna kadar. Önyargı olarak görülmesin ama böyle müzikal tarzı filmleri pek sevmem normalde ama Whiplash bir başkaydı. İzleyecek olanlara söylüyorum, filmde ne aksiyon var, ne komedi var ne polisiye durum falan var. Bir çocuğun bateride ustalaşmasını konu alıyor. Filmin süresi tam olmuş, biraz daha uzun olsa sıkardı ve izlenmez bir hal alırdı.

Tek bir konuya dikkat çekmek istiyorum. Filmde çocukla kız isimlerini öğrenmeden çıkmaya başlıyorlar. Bizde bu durumlar böyle olmadığı için inceden bi üzülmedim değil. Ayrıca o tipsiz çocuk, güzelim kızı buluyor ve daha sonra bateri çalma uğruna kızı terkediyor. Geçeceksin o ayakları, yok öyle bir dünya. Kızın sonda oğlanı red edişinden sonraki çocuğun 10 saniyelik tipi için bile izleyebilirsiniz filmi.

Velhasıl, güzel film arkadaşlar, izleyin. Ama dediğim gibi herhangi bir atraksiyon aramayın, dümdüz bir film ama güzel.

Author

Genel dünya problemleri ile çok ilgili olmasa da teknolojik gelişmeleri yakından takip eden, sistemleri geliştirmek için çalışmalar yapan, bolca kod yazmaya çalışan ve öğrendiklerini paylaşmaya çalışan birisi.

Write A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.