Bu aralar oldukça fazla yeni şey oldu. Yeni ev, yeni bölüm, yeni arkadaşlar, yeni bilgisayar, yeni proje ve belki de yeni iş. Hepsinden azar azar değinerek yazıyı tamamlayacağım.

İlk önce yeni ev maceramdan bahsedeyim. Yeni eve çıkmak hem çok zor hem de çok keyifli bir işmiş. Eve üç arkadaş çıktık. Evi ramazan bayramından sonra tutmuştuk, eylülün ilk haftası da abonelik işlerini, eşyaları ayarlamak için okullar açılmadan 1 hafta önce geldik ve işlere başladık. Abonelik işleri, biraz da aksaklıkla tam 1 günde bitti allahtan. Geldik en tatlı, en civcivli kısım eşyalara. Ben odamı Eskişehir Kelepir sayfasından bulduğum eşyalarla, en temiz şekilde ikinci el olarak düzdüm ama diğer arkadaşlarım bazı eşyalarını sıfır bazılarını benle aynı şekilde aldılar. Ama eşyayı nasıl aldığın önemli değil nasıl taşıdığınmış önemli olan. Ben eşyaları parça parça bir yerlerden aldığım için bir nakliye tutup da taşıtamadım, her eşya için de nakliyeye para vermeye güç yetmez zaten. O yüzden hepsini elimizde taşıdık. Böyle böyle taşıya taşıya cuma günü akşam evimizde 1-2 ufak tefek eksik haricinde eksik eşya kalmamıştı, her şeyiyle tamamdı evimiz. Çok tatlı, oldukça yorucu ama bir o kadar da zevkli bir işti açıkcası.

Yeni bölüm.. Ben bu yıl bölüme başlıyorum ve sınıftan 1-2 kişi hariç kimseyi tanımıyorum. Daha ilk günden 1-2 kişiyle tanıştık. Daha önümüzde upuzun bir 4 yıl var, elbet diğer arkadaşlarla da tanışıp kaynaşırız.

Kendime geçtiğimiz hafta yeni bir dizüstü bilgisayar satın aldım ve bugün sabah kargodan teslim aldım. Az çok bilgisayardan anlayan birisi olarak, en ucuz fiyata, en canavar bilgisayarı aldığımı düşünüyorum. Sabah elime alır almaz kurulumunu yaptım ve daha hiçbir yerine girmeden hemen Windows 10’a güncelledim ve öyle kullanmaya başladım. Şuan bana lazım olacak tüm programlar kurulu ve benim kullanmamı bekliyor.

Yeni projem ise, artık bölüme geçtiğime ve kendimi bölümüme adapte ettiğime göre bir elektronik projesi olacak. Arduino kitimi ve malzemelerimi yaz içerisinde sipariş etmiştim ve onlarda şuan elimde. Şuan sadece boş vakit ve pil ihtiyacım var, onlarda olursa ufaktan bir araba yapma projem var.

Yeni iş ise şuan muallakta olan bir şey. Bugün bir görüşmeye gittim ama önümüzdeki günlerde tekrar gideceğim. Olursa, hem kendimi geliştirmem açısından hem de maddi açıdan biraz rahatlamamı sağlar diye düşünüyorum.

Author

Genel dünya problemleri ile çok ilgili olmasa da teknolojik gelişmeleri yakından takip eden, sistemleri geliştirmek için çalışmalar yapan, bolca kod yazmaya çalışan ve öğrendiklerini paylaşmaya çalışan birisi.

Write A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.